انجمن علمی پژوهشی دانشگاه بشرویه
امروز : 1393/6/28 04:15:45
تبلیغات
موضوعات : پست هاي ارسالي,

در حشره شناسی کشاورزی به بررسی حشراتی پرداخته می شودکه به نوعی در کشاورزی دخیل هستند چه به عنوان آفت و چه به عنوان حشرات مفیدکه شامل بارازیتوئید ها و شکار گر ها هستند.
در این زمینه مصاحبه ی داریم با یکی از اساتید محقق مرکز و با ایشان آشنا می شویم.
سلام و عرض خسته نباشید دارم، لطفا خود تون را معرفی کنید و از رشته تحصیلی دانشگاهیتون مطالبی بیان نمایید؟
اینجانب حسین رئیسی در سال 1383 موفق به اخذ مدرک کارشناسی گیاهپزشکی از دانشگاه فردوسی گردیدم و سپس در سال 1386 با رتبه در کنکور کارشناسی ارشد حشره شناسی کشاورزی در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان مشغول به تحصیل شدم.
پایان نامه خودم را با عنوان بررسی فونستیک کنه های باغات پسته، انار و مزارع پنبه شهرستان های فردوس و بشرویه با راهنمایی اساتید محترم آقایان دکتر همزه ایزدی و پروفسور محمد خانجانی به انجام رسانیدم.
در رابطه با افتخارات علمی و پژوهشی خودتان برای ما توضیحاتی ارائه دهید؟
بنده تاکنون تعداد 3 مقاله ISI و 2 مقاله کنفرانسی ارائه نمودم که به شرح زیر می باشد.


مقالات IsI این جانب :
1. Stigmaeus boshroyeh ensis sp.nov.(acair:stigma eidae) from eastern iran with re – description of stigmaeus Pilatus kuznet20v
چاپ شده در مجله zoo taxa
2. A new species of the genus cheylostigmaeus willmann (acair : stigmaeidae ) from eastern iran

چاپ شده در مجله international journal of acarology
3.a new record of the genus lasioery thraeus wellborn and young (acair: erythraeidae)from Iran and description of e new species.
چاپ شده در مجله international journal of acarology
مقالات کنفرانسی
1.mites associated with pomeyranate ,pistachio and cotton from southeast of Iran.
2.some predator mites associated with pomegranate , pistachio and cotton from southeast of Iran
ارائه شده در کنفرانس international congress on climatic change and bio resources
در رابطه با مقالاتی که نام بردید در صورت امکان توضیحاتی ذکر بفرمایید؟
چون این جانب در زمینه کنه شناسی (acarology) فعالیت می کنم،کلیه مقالات دکر شده در رابطه با کنه ها می باشد.
در مقاله اول کنه مفیدی که در خاک باغات پسنه بشرویه پیدا کردیم به نام بشرویه (محل جمع آوری )آن نامگذاری گردیده است.این کنه در خاک باغات پسته از نماتدها تغذیه می کند.
در مقاله دوم کنه مفیدی که از خاک باغات انار شهرستان بشرویه پیدا شد به احترام حکیم ابوالقاسم فردوسی ، به نام فردوسی نام گذاری شد.
در مقاله سوم کنه مفیدی که از شته انار (از آفات مهم و خسارت زای انار )تغذیه می کند نامگذاری و توصیف شده است و به احترام کنه شناس بزرگ کشور آقای پروفسور علیرضا صبوری استاد دانشگاه تهران،به نام صبوری نامگذاری گردیده است.
از مدرسین پژوهشگر مرکز در رشته کشاورزی می توان به خانم صیادی اشاره کرد. در زیر با این مدرس و عناوین پژوهشی ایشان بیشتر آشنا می شویم.
محبوبه صیادی دارای مدرک کارشناسی ارشد کشاورزی گرایش زراعت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد می باشد و از ابتدای ترم تحصیلی 90 -91 درس زراعت گیاهان صنعتی را در دانشگاه تدریس میکنند.
در زیر عناوین پژوهشی و تحقیقاتی ایشان را بررسی میکنیم.
1. مطالعه بر روی خصوصیات گیاهان دارویی رازیانه ،شنبله ،زنیان ، و شوید
2. همکاری با جهاد کشاورزی درمقایسه ارقام پنبه و مقایسه 15 رقم گندم و 5 رقم جو
3. تحقیق در رابطه با اثرات کشت مخلوط ذرت دانه ای و آفتاب گردان در روستاهای نزدیک بشرویه
4. شرکت در اولین همایش تنش های محیطی در علوم کشاورزی، دانشگاه بیرجند، بهمن ماه 88 و ارائه مقاله "اثر پرایمینگ بذر بر خصوصیات جوانه زنی سورگوم علوفه ای رقم speed feed"
5. مطالعه اثر دو توده زعفران و اندازه های متفاوت بنه بر روی خصوصیات کمی و کیفی کلاله و اجزای عملکرد زعفران به عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد ایشان که در زیر متن چکیده آن آمده است.
چکیده مقاله:
زعفران گیاهی است گرانقیمت که از نظر تغذیه ای،دارویی وصنعتی دارای اهمیت می باشد.هدف از انجام این تحقیق مطالعه اثر سن مزرعه واقلیم روی فراوانی وزنی بنه در دو منطقه زعفران خیز خراسان وهمچنین اثر وزن بنه وتوده روی عملکرد کمی وکیفی زعفران می باشد.آزمون اثر سن مزرعه واقلیم برروی فراوانی وزنی بنه های موجود در مناطق زعفران خیز خراسان در قالب طرح خوشه ای با هشت سن مزرعه ودو اقلیم بشرویه وتربت حیدریه در سه تکرار وآزمون اندازه بنه روی عملکرد زعفران به طور آزمایش فاکتوریل در قالب طرح بلوک کامل تصادفی با هفت تیمار وزنی پیاز ودو توده (بشرویه-تربت حیدریه)در چهار هکتار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد اجراشد.
نتایج بدست آمده از تحقیق پیمایشی اثر سن مزرعه و اقلیم نشان داده که توده تربت حیدریه بیشترین بنه را در سنین پنجم وششم داراست.نتایج آزمون اثر بنه ونوع توده روی عملکرد کمی زعفران نشان داد که بنه های درشتر در همان سال اول عملکرد گل را افزایش می دهند.نتایج این آزمون نشان داد که به منظور افزایش راندمان عملکرد مزارع جدید زعفران باید از پیازهای هشت گرم به بالا که بیشتر در مزارع با سنین 5و6 سال توده تربت حیدریه در این آزمایش دیده می شود استفاده نمود.همچنین نتایج نشان داد که کلاله های توده تربت حیدریه کروسین(رنگ)و پیکرو کروسین(طعم) و رطوبت بالاتری نسبت به توده بشرویه داشت ولی توده بشرویه میزان سافرانال(عطر) یعنی عطر و بوی بیشتری نسبت به توده تربت حیدریه داشت. در این آزمایش حداکثر عملکرد در همان سال اول از توده تربت حیدریه واز بنه های 12تا14 گرمی به میزان 611.2گرم زعفران خشک در هکتار بدست آمد.برچسب ها : کشاورزي- حشره شناسي-زعفران,


.: Weblog Themes By Blog Skin :.
نرخ سکّه و طلاوب سایت شهاب حسینیبرنامه نویسی حرفه ای PHPدروس تخصصی فوق لیسانس مهندسی نرم افزاردنیای مد و لباسپکیج تصفیه فاضلاب

چربی گیر چربگیر چربی گیر فایبرگلاس نصب و راه اندازی انواع چربی گیر آشپزخانه چربی گیر رستورانچربی گیر